Szmit-Tech Piotr Szmitowicz szmitowicz@op.pl +48 602 390 232

Odśnieżanie

Zadbaj o wygodę i bezpieczeństwo – zamów odśnieżanie u profesjonalistów

Wraz z nadejściem zimy każdy zarządca obiektu zobowiązany jest do zadbania o to, aby śnieg z dachów został usunięty, a chodniki oraz drogi dojazdowe do budynków zostały w należyty sposób odśnieżone. By było bezpieczniej, warto także pozbyć się nawisów śnieżnych oraz sopli, które zagrażają przechodniom. Warto pamiętać o tym, że za zaniedbanie tych czynności zarządcy grożą kary administracyjne.

By ułatwić Państwu uporanie się z tym obowiązkiem, oferujemy sprawne, kompleksowe odśnieżanie w województwie opolskim. Świadczymy usługi 24h, również w święta i w dni wolne od pracy.

Odśnieżając Państwa posesję, zadbamy o usunięcie śniegu z terenów i miejsc przewidzianych ustawą, ale także o wszystkie miejsca, z których mogą korzystać pracownicy, klienci, partnerzy biznesowi lub mieszkańcy – zapewnimy pełen komfort i bezpieczeństwo, dzięki czemu pomożemy Państwu podtrzymać profesjonalny wizerunek przedsiębiorstwa.

Zakres oferowanych usług:


odśnieżanie dachów
odśnieżanie chodników, dróg dojazdowych, podjazdów
odśnieżanie parkingów
usuwanie nawisów śnieżnych oraz sopli
odladzanie rynien oraz rur spustowych
wywóz zebranego śniegu poza teren obiektu
Przy okazji wyżej wymienionych czynności oferujemy także przegląd techniczny instalacji odgromowych.

Jak odśnieżamy?


Przede wszystkim – nie idziemy na łatwiznę! Wiele firm wykonujących usługi odśnieżania pragnie zaoszczędzić i dlatego ogranicza się do posypywania chodników oraz dróg dojazdowych solą lub żwirem, bez uprzedniego skucia lodu lub usunięcia nagromadzonego śniegu – jest to niedopuszczalny błąd, który może prowadzić do poważnych konsekwencji. Żwir, popiół lub piasek wysypany na nieodśnieżoną drogę szybko wtapia się w powierzchnię i traci antypoślizgowe właściwości, natomiast kontakt soli ze śniegiem wytwarza błoto pośniegowe, które również jest bardzo śliskie. Tak odśnieżona powierzchnia jest śliska i nierówna, więc bardzo łatwo się na niej pośliznąć, a nawet skręcić kostkę lub złamać nogę – jeśli tak się stanie, odpowiedzą za to Państwo jako zarządca obiektu.

My odśnieżamy dokładnie i poprawnie! Zaczynamy od starannego skucia lodu i usunięcia śniegu z chodników, jezdni, parkingów, ścieżek oraz dróg dojazdowych. Dopiero tak przygotowaną powierzchnię posypujemy solą drogową, która posiada antypoślizgowe właściwości. Sól uniemożliwia ponadto ponowne zalodzenie odśnieżanych terenów – gwarancja jej skuteczności sięga aż -20°C. W niższych temperaturach oraz w celu odlodzenia rynien i usunięcia zatorów z rur spustowych stosujemy natomiast specjalną mieszankę, która gwarantuje wysoką skuteczność w skrajnych dla naszej szerokości geograficznej temperaturach. Odśnieżamy chodniki, drogi dojazdowe i parkingi.

Dodatkowo


W ramach jednej wizyty pomożemy Państwu również w odśnieżeniu dachu, usunięciu sopli oraz nawisów śnieżnych, a także sprawdzimy instalację odgromową oraz stan zadaszenia, na które każdy zarządca posiada specjalną książeczkę. Po starannym odśnieżeniu w razie potrzeby wywieziemy śnieg z terenu Państwa firmy, spółdzielni lub posesji, zapewniając estetykę miejsca pracy lub zamieszkania.

Wszystkie czynności wykonujemy zgodnie z wytycznymi głównego inspektoratu pracy – usługami odśnieżania zajmuje się odpowiednio wyszkolony personel posiadający specjalistyczny sprzęt. Największą wagę przykładamy do zapewnienia bezpieczeństwa zarówno osobom wykonującym zlecenie, jak i osobom postronnym.

Cenę odśnieżania podajemy po wstępnych oględzinach terenu lub posesji.

Zagrożenia


Zaniedbania w zakresie odśnieżania mogą doprowadzić do katastrofalnych skutków, wraz z uszkodzeniem konstrukcji obiektu, a w konsekwencji nawet zawaleniem się budowli.

Mniej drastyczne zagrożenia to m.in. kontuzje i urazy narządów ruchu, czyli możliwość skręcenia kostki, doznania urazu wskutek przewrócenia się lub upadku z wysokości. Ponadto osoby przechodzące pod nieodśnieżonych budynkiem mogą zostać zasypane przez osuwający się z dachu śnieg lub ugodzone przez spadające z dużej wysokości lodowe sople. Tak więc odśnieżanie to nie tylko obowiązek wynikający z ustawy, tudzież estetycznych pobudek ale i element odpowiedzialności społecznej – dbamy w ten sposób o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników terenu.

Zamów odśnieżanie we Wrocławiu już dziś – na stałe lub jednorazowo.
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego!

Kontakt


SZMIT-TECH Piotr Szmitowicz
ul. Korfantego 52/5 49-100 Niemodlin
szmitowicz@op.pl
+48 602 390 232

Godziny otwarcia


Pn - Pt
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte

Media społecznościowe


Facebook

Newsletter


Subskrybuj i bądź na bieżąco!