Szmit-Tech Piotr Szmitowicz szmitowicz@op.pl +48 602 390 232

Czyszczenie dachów

Niestety klimat , w którym znajduje się nasz kraj, a szczególnie okres wiosenny i jesienny, nie sprzyja w utrzymaniu dachu i elewacji w dobrym stanie. Co powoduje do rozwoju grzybów, glonów, mchu i alg. Zarówno wysokie jak i niskie temperatury oraz intensywne opady atmosferyczne, wpływają na kondycję pokrycia dachu oraz elewacji. Kolor staje się mniej intensywny, zabrudzenie bardziej widoczne, co powoduje w dłuższym czasie do degradacji materiału pokryć dachowych (dachówki) i tym samym dom wygląda nieestetycznie. Zalecane przez nas okresowe czyszczenie, to idealny sposób na niedrogie odnowienie oraz konserwację nawierzchni dachu i elewacji jak również przedłużenie żywotności na wiele lat.

Oferujemy Państwu mycie, czyszczenie:

dachów z dachówki ceramicznej, dachów z dachówki betonowej, dachów bitumicznych, blachodachówki, gontów drewnianych, tynków, elewacji akrylowych, elewacji cementowo-wapiennych, sidingu (inaczej oblicówka), hal stalowych, blachy trapezowej, wszelkiego rodzaju cegły i kamienia

Przedstawiamy Państwu poszczególne etapy prac z zastosowaniem technik alpinistycznych przy myciu, czyszczeniu dachu:

- Opryskanie agregatem powierzchni dachowych środkiem grzybobójczym do zwalczania glonów, mchów i porostów.
- Zmycia wodą pod dużym ciśnieniem – czyszczoną powierzchnię.
- Impregnacji powierzchni oczyszczonej dot.(dachówki betonowej oraz gontów drewnianych i bitumicznych) ze względu na ich porowatość.

Dlaczego warto czyścić elewację oraz poszycie dachu?


Cechą charakterystyczną nałożonych warstw elewacji jest ich duża porowatość. W związku z tym, warstwy te dobrze wchłaniają wilgoć. Wraz z wodą do zewnętrznej powłoki domu przenikają zanieczyszczenia, pył, sadza, siarka (oraz inne niechciane pierwiastki i elementy zawarte w wodzie deszczowej), grzyby a także wszelkiego rodzaju zabrudzenia mechaniczne, do których sami się przyczyniamy (np. spaliny samochodowe). Wszystkie te czynniki (w dłuższej perspektywie czasu) powodują, że elewacja oraz dach każdego budynku, zaczynają wyglądać niekorzystnie, zaczynamy powoli wstydzić się wyglądu własnego domu. Przyczynia się to nie tylko do walorów estetycznych i funkcjonalnych, ale także psychicznych.

W przypadku gdy po przeprowadzonej wizji lokalnej i próbie stwierdzimy, że dachówka lub elewacja jest w bardzo kiepskim stanie wtedy pozostaje jej wyłącznie renowacja. Następnie po ustaleniach oraz akceptacji klienta, firma nasza wykona usługę renowacji i pomaluje Państwa elewacje i dachówkę.

Alternatywą jest telefon do Firmy „Czyścioch” i zamówienie profesjonalnej usługi.

Do profesjonalnego wykonania powierzonych nam zadań, używamy tylko i wyłącznie specjalistyczną chemię oraz agregatów wysokociśnieniowych z zastosowaniem nagrzewnic mobilno-wodnych produkowanych przez światowych potentatów.

Skutecznie usuwamy m.in.: zabrudzenia z farby oraz graffiti, rdzawe zacieki, osady podeszczowe, tłuste plamy, znaki poziome, ptasie odchody, wykwity wapienne oraz solne i inne…

Jeśli chcą Państwo zabezpieczyć okładziny elewacyjne przed zabrudzeniem i uszkodzeniami, których źródła zostały opisane powyżej, najskuteczniejszą metodą jest impregnacja środkami chemicznymi.

Dzięki zabezpieczeniu w postaci impregnatu, warstwy elewacji zyskują właściwości hydrofobowe. Oznacza to, że dzięki dużej zawartości związków silikonowych, powierzchnia ma zdolność odpycha wody a co za tym idzie, środki te tworzą swego rodzaju powłokę ochronna. Powierzchnia wtedy jest:

- odporna na czynniki atmosferyczne
- odporna na wysokie temperatury
- odporna na szkodliwe promieniowanie UV (Słońce)
- łatwiejsza do ponownego wyczyszczenia
- mniej wrażliwa na zabrudzenia.

Istnieją środki, dzięki którym możemy przywrócić pierwotny kolor elewacji oraz dachówek.


Wybierając Naszą Firmę, mają Państwo pewność wykonania usług na najwyższym poziomie, konkurencyjnych cen, korzystania tylko z nowoczesnych i bezpiecznych technologii oraz środków chemicznych. Na bieżąco aktualizujemy informacje, dotyczące zmieniającego się rynku usług porządkowych. Mamy pełna wiedzę na temat współczesnych preparatów oraz metod czyszczenia oraz impregnacji. To gwarantuje Państwu profesjonalne oraz skuteczne wykonanie pracy.

Zapraszamy do skorzystania z Naszej szerokiej oferty, dostosowanej do potrzeb każdego klienta

Kontakt


SZMIT-TECH Piotr Szmitowicz
ul. Korfantego 52/5 49-100 Niemodlin
szmitowicz@op.pl
+48 602 390 232

Godziny otwarcia


Pn - Pt
09:00 - 17:00
Sobota
09:00 - 15:00
Niedziela
Zamknięte

Media społecznościowe


Facebook

Newsletter


Subskrybuj i bądź na bieżąco!